V Bulharsku je stejně jako v ČR zavedena elektronická dálniční známka. Zpoplatněny jsou v Bulharsku kromě dálnic i rychlostní silnice a většina silnic nižších tříd. Naplánovat trasu bez zpoplatněných úseků tak může být poměrně komplikované. 

Zpoplatnění se týká všech motorových vozidel se čtyřmi a více koly. Platba dálniční známky se tedy nevztahuje na motocykly a tříkolky

Elektronickou dálniční známku lze zakoupit pro motorová vozidla do 3,5 tuny a to s platností na jeden víkend, jeden týden, jeden měsíc, tři měsíce nebo jeden rok

Ceny bulharských dálničních známek

Typ známky Cena známky Přepočet na Kč
víkendová* 9,00 лв cca 100 Kč
týdenní** 13,00 лв cca 160 Kč
měsíční 27,00 лв cca 330 Kč
čtvrtletní 48,00 лв cca 590 Kč
roční 87,00 лв cca 1 170 Kč

*Víkendová dálniční známka platí od pátečních 12:00 do nedělních 23:59.

**Týdenní dálniční známka platí 7 kalendářních dní dle vlastního výběru při nákupu známky. 

Jak koupit bulharskou dálniční známku?

Elektronickou dálniční známku můžete zakoupit online na oficiálním webu www.bgtoll.bg (dostupný v angličtině). Platba je možná online platební kartou. Neoficiálním eshopům nabízející dálniční známky se vyhněte, většinou se jedná o prostý přeprodej za vyšší ceny. 

Známku lze zakoupit i na příhraničních čerpacích stanicích a dalších oficiálních prodejních místech (mapa prodejních míst). 

Společnost Cebia není prodejcem dálničních známek. 

Doplňkové mýtné za mosty a přívozy přes Dunaj

Na mostech a přívozech přes řeku Dunaj na hranicích s Rumunskem je obvykle vybíráno doplňkové mýtné (průměrně okolo 6 EUR). 

Slevy pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P

Prozatím neexistuje žádný systém vzájemného uznávání statusu osoby se zdravotním postižením mezi zeměmi EU (více informací naleznete na webu Evropské komise). České průkazy ZTP a ZTP/P tudíž nemají na cenu dálničních poplatků mimo ČR žádný vliv a pro jejich držitele neplatí v Bulharsku žádné úlevy. Slevu na dálniční známku nelze získat ani na základě parkovacího průkazu ZTP.

Mýtné pro vozidla nad 3,5 tuny

U vozidel o celkové hmotnosti nad 3,5 tuny jsou dálniční poplatky vybírány prostřednictvím palubní jednotky mýtného systému BG Toll. Pro krátkodobé využití bulharských dálnic lze online zakoupit předplacenou službu Route pass.

Dálniční poplatky v okolních zemích

Jak se platí za využití dálnic v okolních státech? To se dozvíte v samostatných článcích:

Slovenská verze článku: Bulharská diaľničná známka