V Bulharsku je stejně jako v ČR zavedena elektronická dálniční známka. Zpoplatněny jsou v Bulharsku kromě dálnic i rychlostní silnice a většina silnic nižších tříd. Naplánovat trasu bez zpoplatněných úseků tak může být poměrně komplikované. 

Zpoplatnění se týká všech motorových vozidel se čtyřmi a více koly. Platba dálniční známky se tedy nevztahuje na motocykly a tříkolky

Elektronickou dálniční známku lze zakoupit pro motorová vozidla do 3,5 tuny a to s platností na jeden víkend, jeden týden, jeden měsíc, tři měsíce nebo jeden rok

Ceny bulharských dálničních známek

Typ známky Cena známky Přepočet na Kč
víkendová* 9,00 лв cca 100 Kč
týdenní** 13,00 лв cca 160 Kč
měsíční 27,00 лв cca 330 Kč
čtvrtletní 48,00 лв cca 590 Kč
roční 87,00 лв cca 1 170 Kč

*Víkendová dálniční známka platí od pátečních 12:00 do nedělních 23:59.

**Týdenní dálniční známka platí 7 kalendářních dní dle vlastního výběru při nákupu známky. 

Jak koupit bulharskou dálniční známku?

Elektronickou dálniční známku můžete zakoupit online na oficiálním webu www.bgtoll.bg (dostupný v angličtině). Platba je možná online platební kartou. Neoficiálním eshopům nabízející dálniční známky se vyhněte, většinou se jedná o prostý přeprodej za vyšší ceny. 

Známku lze zakoupit i na příhraničních čerpacích stanicích a dalších oficiálních prodejních místech (mapa prodejních míst). 

Společnost Cebia není prodejcem dálničních známek. 

Doplňkové mýtné za mosty a přívozy přes Dunaj

Na mostech a přívozech přes řeku Dunaj na hranicích s Rumunskem je obvykle vybíráno doplňkové mýtné (průměrně okolo 6 EUR). 

Slevy pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P

Prozatím neexistuje žádný systém vzájemného uznávání statusu osoby se zdravotním postižením mezi zeměmi EU (více informací naleznete na webu Evropské komise). České průkazy ZTP a ZTP/P tudíž nemají na cenu dálničních poplatků mimo ČR žádný vliv a pro jejich držitele neplatí v Bulharsku žádné úlevy. Slevu na dálniční známku nelze získat ani na základě parkovacího průkazu ZTP.

Mýtné pro vozidla nad 3,5 tuny

U vozidel o celkové hmotnosti nad 3,5 tuny jsou dálniční poplatky vybírány prostřednictvím palubní jednotky mýtného systému BG Toll. Pro krátkodobé využití bulharských dálnic lze online zakoupit předplacenou službu Route pass.

Slovenská verze článku: Bulharská diaľničná známka