Slovinskou dálniční známku si lze koupit s platností na 7 dní, 1 měsíc a 1 rok. Dálniční známka je ve formě nálepky a umisťuje se na čelní sklo. Při nákupu známky dejte pozor na to, zda vaše vozidlo nespadá do kategorie vysokých vozidel a musíte tak zakoupit dražší variantu dálniční známky. 

Ceny slovinských dálničních známek

  7 dní 1 měsíc 1 rok

Motocykly

7,50 EUR 30,00 EUR* 55,00 EUR

Karavany a vozidla do 3,5 t

15,00 EUR 30,00 EUR 110,00 EUR

Vysoká vozidla do 3,5 t**

30,00 EUR 60,00 EUR 220,00 EUR

 

* Pro motocykly nelze zakoupit měsíční dálniční známka, ale půlroční známka za 30,00 EUR.
** Vysoká vozidla do 3,5 t jsou taková vozidla, jejichž výška nad přední nápravou přesahuje 130 cm. Do této kategorie tak spadají dodávky i některé SUV. 

Vozidla o hmotnosti nad 3,5 t hradí dálniční poplatky prostřednictvím palubních jednotek DarsGo.

Kde známku koupit

Slovinské dálniční známky lze koupit na hraničních přechodech, na většině čerpacích stanic, poštách i v trafikách. 

Umístění dálniční známky 

  • Osobní vozidla: Dálniční známka musí být nalepena na viditelném místě na čelním skle, zároveň nesmí bránit řidiči ve výhledu z auta. Doporučený je horní roh skla u řidiče a nebo v okolí zpětného zrcátka. 
  • Motocykly: Známka musí být nalepena na neodnímatelné části motocyklu. Například na přední vidlici. Známka nalepená na kufru není platná. 

Doplňkové mýtné

Za průjezd tunelem Karavanke mezi Rakouskem a Slovinskem je vybírán jednorázový poplatek, který lze u vozidel do 3,5 t uhradit v mýtné bráně. Vozidla nad 3,5 t platí poplatek prostřednictvím palubních mýtných jednotek. 

Nezapomeňte na povinnou výbavu

Před cestou do Slovinska je důležité zkontrolovat, zda máte v autě veškerou povinnou výbavu. Nemáte v autě sadu náhradních žárovek? Pak můžete dostat pokutu, náhradní žárovky jsou totiž ve Slovinsku povinné. 

Vše o povinné výbavě ve Slovinsku se dozvíte v tomto článku