Vozidla do 3,5 tuny

Vozidla o hmotnosti do 3,5 tuny jsou v Belgii (stejně jako např. v Dánsku, Německu nebo Švédsku) osvobozena od dálničních poplatků. Pokud se tak do Belgie chystáte vyrazit osobním vozidlem či na motocyklu, můžete dálnice využít zdarma.

Jediným zpoplatněným úsekem je tunel Liefkenshoek v Antverpách. Průjezd osobním vozidlem (do výšky 3 metrů) vás bude stát 7 EUR při platbě v hotovosti, nebo 5,60 EUR při platbě kartou. Aktuální informace a ceník naleznete na webu www.liefkenshoektunnel.be.

Vozidla nad 3,5 tuny

Vozidla o hmotnosti nad 3,5 tuny již za dálnice platit musí a to prostřednictvím elektronické palubní jednotky On Board Unit (OBU). Tu lze zakoupit u jednoho z akreditovaných prodejců:

Cena mýtného se odvíjí od počtu najetých kilometrů (podobně jako v ČR). Každý z poskytovatelů OBU jednotky má samozřejmě trochu odlišné podmínky. 

Dálniční známky v sousedních státech

Jak se platí za využití dálnic v okolních státech? To se dozvíte v samostatném článku:

Vybíráte ojeté auto z Belgie? Nezapomeňte si jej prověřit!

I z Belgie se do Česka dováží ojetá vozidla a ani belgickým ojetinám se nevyhýbají podvodníci. O tom se přesvědčil i jeden z našich zákazníků, který si vyhlédl ojeté BMW 5 původem z Belgie. Díky prověření historie od Cebia zjistitl, že vozu někdo stočil tachometr o více než 200 tisíc kilometrů

Stočený tachometr nebo i předchozí havárie, odcizení či provoz jako taxi lze naštěstí jednoduše odhalit online v největší evropské databázi záznamů ojetých vozidel na webu Cebia.com. Jak takové prověření vypadá si můžete prohlédnout v ukázce prověření, případně rovnou zadejte VIN kód vozidla, jehož historie vás zajímá.

Slovenská verze článku: Belgické diaľničné poplatky