Vozidla do 3,5 tuny

Vozidla o hmotnosti do 3,5 tuny jsou v Německu (stejně jako např. v Dánsku nebo Švédsku) osvobozena od dálničních poplatků. Pokud se tak do Německa chystáte vyrazit osobním vozidlem či na motocyklu, můžete dálnice využít zdarma.

Pozor ale na emisní zóny v německých městech. Vjezd od řady městských center je potřeba vlastnit tzv. emisní plaketu. Některá města dokonce zakazují vjezd vozidlům úplně. Vše o emisních zónách v Německu se dozvíte v samostatném článku. 

Vozidla nad 3,5 tuny*

Německé dálnice jsou pro vozidla o hmotnosti nad 3,5 tuny* zpoplatněné. Dálniční poplatky lze uhradit několika způsoby:

*Upozornění: Do 30. 6. 2024 platí povinnost platit mýtné pro vozidla o hmotnosti nad 7,5 tuny. Od 1. 7. 2024 se tato povinnost rozšiřuje na vozidla o hmotnosti nad 3,5 tuny. 

Kupujete ojetý vůz z Německa? Prověřte si jeho historii!

Pokud je cílem vaší cesty do Německa nákup vozidla, nezapomeňte na důkladnou kontrolu jeho historie. Německo už bohužel není zárukou kvalitních ojetin a i ve zdejších autobazarech lze narazit na vozidla po těžkých haváriích či se stočeným tachometrem. Výjimkou nejsou ani vozidla dovezená z východu Evropy, která prodejci vydávají za původem německá. Jak si historii vozidla v Německu zkontrolovat se dozvíte v samostatném článku. 

Nezapomeňte zkontrolovat povinnou výbavu

Pokud vyrážíte autem do Německa, zkontrolujte si také zdejší povinnou výbavu. Používáte například GPS navigaci? V Německu musíte mít vypnutou funkci varování o měření rychlosti. Vše o povinné výbavě v Německu se dozvíte v samostatném článku.

Dálniční známky v sousedních státech

Jak se platí za využití dálnic v okolních státech? To se dozvíte v samostatném článku:

Slovenská verze článku: Diaľničné poplatky Nemecko