Úhrada za použití slovenských dálnic se stejně jako v Česku provádí nákupem elektronické dálniční známky. Povinnost nákupu elektronické dálniční známky platí na Slovensku pro všechna dvoustopá motorová vozidla o hmotnosti do 3,5 tuny (včetně vozidel kategorie M1 a N1).

Svou vlastní dálniční známku musí mít uhrazenou také přípojné vozíky kategorie O1 a O2 tažené vozidlem kategorie M1, N1, M1G a nebo N1G bez ohledu na celkovou hmotnost soupravy. 

Motocykly jsou na Slovensku od dálničních poplatků osvobozeny. 

Platnost dálničních známek

Slovenskou dálniční známku lze zakoupit s platností na 10 dní, 30 dní nebo 365 dní

Ceny slovenských dálničních známek 2023

Délka platnosti Vozidlo Přívěs
10 dní 12 EUR 12 EUR
30 dní 17 EUR 17 EUR
365 dní 60 EUR 60 EUR

Kde koupit slovenskou dálniční známku?

Nejjednodušší způsob nákupu dálniční známky je na webu eznamka.sk. Proces nákupu je stejný jako v případě nákupu české dálniční známky. Stačí vybrat délku a začátek platnosti známky, zadat SPZ vozidla, vaši emailovou adresu a zaplatit. 

Na webu eznamka.sk lze také najít všechny zpoplatněné úseky slovenských dálnic a kamenné prodejny, kde lze elektronickou známku zakoupit (především čerpací stanice).ATR Banner 2 (1)

Mýtné pro vozidla nad 3,5 tuny

Mýtné je u vozidel o hmotnosti nad 3,5 tuny vybíráno pomocí mýtného systému www.emyto.sk. Vozidla musí být vybavena palubní jednotkou, která je snímána mýtnými branami. 

Nezapomeňte na povinnou výbavu

Než vyrazíte k našim sousedům, seznamte se také se slovenskou povinnou výbavou. Máte v autě antiradar? Tak jej raději nechte doma, na Slovensku je jeho používání nelegální. 

Vše o povinné výbavě na Slovensku naleznete v samostatném článku.